تاثیر خواب بر حافظه

تاثیر خواب بر حافظه

تاثیر خواب بر حافظه نکته بیسار مهمی است که باید به آن توجه کرد.بهرمندی از حافظه قوی،مستلزم داشتن خواب

تاثیر خواب بر حافظه نکته بیسار مهمی است که باید به آن توجه کرد.بهرمندی از حافظه قوی،مستلزم داشتن خواب مفید است.برای داشتن خواب خوب نکاتی را باید در نظر گرفت.

۱- تمرکز، اساسی ترین پایه هرم ذهن است که طریق خواب عمیق شبانه می تواند تامین شود.

۲- وقتی خواب هستید، مغز حافظه های جدیدی راتجربه و تمرین می کند. حتی شیوه ی  پاسخگویی بعضی از مسائل را در همان زمان پیدا می کنید. داستان مندلیف که پس از خواب روزانه ، یکباره به طرح جدید جدول تناوی رسید نمونه بارز و مشهور است.

۳- کم خوابی، تاثیر خود را به صورت ناگهانی نشان نمی دهد و ممکن است تاثیر منفی آن روی برنامه ریزی، حل مساله، یادگیری، تمرکز حافظه متوجه نشوید. بنابراین مراقب میزان خواب خود باشید.

۴- یک تا ۲ ساعت قبل از رفتن به روی تشک و تختخواب، از خواندن درس های سخت و مشکل پرهیز کنید.

۵- فقط برای کسب آرامش، استراحت کنید یعنی روی تخت یا تشک دراز بکشید و بدن خود را کاملا رها کنید، تا در حالت آرام قرار گیرد. ممکن است حتی به خواب نروید، ولی انرژی مثبت زیادی دریافت خواهید کرد.

دکتر «شون درومند» از دانشگاه کالیفرنیا در این مورد می گوید: اگر شما ۲۱ ساعت پشت سرهم بیدار بمانید ، توانایی هایتان به اندازه کسی است که تا حدی که قانون (ایالات متحده آمریکا) اجازه می دهد، مست است، البته لازم نیست دقیقاً ۲۱ ساعت بیدار بمانید تا این حالت را تجربه کنید، فقط کافی است دو یا سه شب دیر بخوابید و زود بیدار شوید تا همین حالت به شما دست دهد.

 

تاثیر خواب بر حافظه

 

 

 

 

کلمات کلیدی: تاثیر خواب بر حافظه,حافظه قوی,خواب عمیق,خواب,مغز ,حافظه ,کم خوابی,تشک و تختخواب,تخت,تشک,تختخواب

Pin It